| Parameter | Value |
|---|---|
| DC Resistance (DCR) | 430 mΩ |
| Inductance | 100 µH |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 20 % |
| Type | Power Inductor |
| Packaging | Reel |
| Current Rating | 720 mA |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height - Seated (Max) | 5 mm |
| Shielding | Shielded |
Stock: 34
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06461
Ext.Price$0.06461
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06461 | $0.06461 |
| 10 | $0.05712 | $0.57120 |
| 50 | $0.05050 | $2.52500 |
| 100 | $0.04610 | $4.61000 |
| 500 | $0.04208 | $21.04000 |
| 1000 | $0.03841 | $38.41000 |
| 3000 | $0.03524 | $105.72000 |
| 5000 | $0.03234 | $161.70000 |
